Topaca çifti pişmaniye çekti

HERKES BİRİNCİ İPEK PİŞMANİYE İKİNCİ
3 Şubat 2018

Vali Ercan Topaca, eşi Sevim Topaca ile birlikte İpek Pişmaniye’nin üretim tesislerine yaptığı ziyarette pişmaniye çekti. Vali Ercan Topaca, eşi Sevim Topaca ile birlikte Yahyakaptan’da bulunan İpek Pişmaniye’nin üretim tesislerini ziyaret etti. Sevim Topaca’nın öncülüğünde yürütülen sosyal sorumluluk projelerine sponsor olan İpek Pişmaniye’ye bir nevi teşekkür ziyaretinde bulunan Vali Topaca, “Kente katma değer katan firmamızı kutluyorum” diye konuştu.

USTALARLA BİRLİKTE PİŞMANİYE ÇEKTİLER

Vali Topaca ve eşi, üretim tesisleri önünde fabrika ortaklarından Yücehan Canıgeniş ve Pazarlama Müdürü Kemal Piroğlu tarafından karşılandı. Ziyaretlerine pişmaniye üretiminin gerçekleştiği imalathane ile başlayan Topaca çifti, pişmaniyenin üretim süreci hakkında İpek Pişmaniye’nin ortaklarından Yücehan Canıgeniş tarafından bilgilendirildi. Pişmaniye ustaları ile birlikte pişmaniye çeken Topaca çifti, pişmaniyenin üretim aşamaları hakkında bilgi aldıktan ve çalışanlarla kısa süre sohbet ettikten sonra tesisin üst katında yer alan yönetim kısmında ağırlandılar. Topaca çiftine Canıgeniş tarafından içerisinde saray helvası ve pişmaniye çeşitlerinin yer aldığı tepsi armağan edildi.

‘TAVSİYEMİZ SÜREKLİ GELİŞİM’

Ziyaret ile ilgili kısa bir açıklamada bulunan Vali Topaca, “Daha önce gelmek istiyorduk, gecikmeli bir ziyaret oldu. 1954’ten bu yana üretim yapan firmamızı kente ekonomik faaliyetler açısından katma değer kattığı için kutluyorum. Türkiye’de bu sektörde lider konumunda bizim ilimiz bulunuyor. Pişmaniyenin nasıl üretildiğini görmek ve firma sahiplerinden bilgi almak istedik. Belki bizimde görüşlerimiz olabilir. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunup değerlendirme yapacağız. 60 yıla yakın süredir üretim yapan firmamızı kutluyorum. Bizim için önemli olan ülkenin ihracatıdır. Aldığımız bilgilere göre birçok ülkeye pişmaniye ihracatı yapılıyor. Önemli olan rekabettir. Teknolojik anlamda gelişmek gerekiyor. Bizim tavsiyemiz sürekli gelişimdir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir